Rożnowo Razem

ROŻNOWO. Rożnowianie młodzi wiekiem albo duchem, wiedząc że razem można zrobić więcej dla siebie, innych i swego otoczenia, postanowili założyć stowarzyszenie integrujące społeczność tej największej wsi w gminie Oborniki. 1

9 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie odbyło się spotkanie założycielskie. Wszelkie formalności począwszy od zatwierdzenia statutu i celów działania w postaci 22 punktów oraz uchwał dotyczących między innymi powołania stowarzyszenia, zatwierdzenia statutu, wybrania komisji założycielskiej, zarządu i komisji rewizyjnej zostały pomyślnie zaakceptowane.
Wybrana została nazwa stowarzyszenia – „Rożnowo Razem” oraz został wybrany komitet założycielski w składzie: Joanna Mazur, Weronika Krysztofiak i Andżelika Rydzewska, który miał siedem dni na zarejestrowanie stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym i zrobił to dokładnie tydzień później. 
Dokonano wyboru władz i struktury organizacyjnej Stowarzyszenia. Weronika Krysztofiak została wybrana prezesem, a Marcin Pelcner jej zastępcą. Barbara Bacic – Gaertner jest skarbnikiem a Joanna Mazur sekretarzem. W skład zarządu weszła też Andżelika Rydzewska a Iwona Koralewska, Anna Łukaszewicz oraz Angelika Nowak zasiądą w komisji rewizyjnej. 
Wszyscy wymienieni dali się już poznać z ogromnego zasobu pozytywnej energii i chęci działania. Nowemu stowarzyszeniu należy życzyć powodzenia we wszystkim, co zamierzają, a nasza Gazeta pragnie im w tym sekundować. 
 

Podobne artykuły