Nowe bloki i miejsca parkingowe na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. Budowa nowego bloku przy Drodze Leśnej idzie pełną parą. Wyburzono stary budynek, w którym znajdował się rzeźnik, i ogrodzono miejsce budowy metalowymi płytami. 

Jak poinformowała nas prezes Obornickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Maria Pilarska – roboty idą dobrze. W następnym roku pracę powinny się skończyć. Blok będzie mieścił 11 rodzin na trzech piętrach. 
Nie jest to jednak koniec planów budowlanych spółdzielni na ten rok. Do grudnia ma zostać wyburzony zaniedbany budynek przy Drodze Leśnej,  kilkadziesiąt metrów od nowego bloku. Na jego miejscu powstanie blok, który będzie lustrzanym odbiciem będącego w budowie sąsiada. 
Prace mogą zostać opóźnione z względu na raport środowiskowy. Spółdzielnia mieszkaniowa musi udowodnić, że nie będzie zagrażał środowisku. 
Ciągłym problemem jest brak miejsc parkingowych przy przychodni na ul. Kruszki i wpływ, jaki będą mieli nowy lokatorzy, na już ograniczone miejsca postojowe. Spółdzielnia porozumiała się z władzami gminy, do których należy cześć terenu przy przychodni. Od strony ul. Kruszki, aż do nowych bloków ma powstać parking.
– Jeżeli wyburzymy stary budynek i umieścimy na jego miejscu nowy blok, wraz z drugim obok niego, osiedle będzie wyglądało pięknie, bez żadnych brzydkich nieruchomości – powiedziała nam Pilarska.

Podobne artykuły