Możesz obejrzeć swój dom w Google – panoramiczne zdjęcia ulic Obornik

OBORNIKI. W ubiegłym roku przez Obornik przejeżdżał samochód internetowego koncernu Google. Wykonywał on zdjęcia do map internetowych. Po roku możemy zobaczyć efekty pracy niemieckich fotografów.

Jeżeli wejdziemy na internetową wyszukiwarkę Google w zakładce mapy, będziemy mogli włączyć w Obornikach tak zwaną opcję Street View. Jest to funkcja która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części miasta. 
Każdy może teraz przejść się ulicami Obornik i zobaczyć jak wyglądały w ubiegłym roku. Nawet niemal wszystkie gruntowe drogi w zostały włączone do do funkcji Street View. Pracownicy Google nie wjeżdżali jednak na prywatne tereny. Jeżeli ktoś ma mieszkanie oddalone od ulicy, będzie mógł obejrzeć jedynie dach swojego domu. 
Fotografowie postarali się nawet o ujęcie małych leśnych dróżek, jakie spotkali w pobliżu obornickich łazienek. Nie odważyli się jednak wjechać na stary most kolejowy. 
Dlaczego opublikowanie zdjęć Obornik zajęło prawie rok? Głównym powodem było chronienie danych osób pokazanych na zdjęciach. Podczas przechadzki po Obornikach można zauważyć, że wszystkie twarze przechodniów, rejestracje samochodów i adresy domów zostały ocenzurowane. To właśnie procedura cenzury zajęła pracownikom Google prawie rok.
 

Podobne artykuły