Siódmiak w Obornikach

OBORNIKI. Jeden z najlepszych w historii polskiego sportu szczypiornista Artur Siódmiak przybył w poniedziałek do naszego miasta na zaproszenie dyrektora OCS Jacka Okpisza. Chyba nie ma w Polsce kibica, który nie kojarzyłby piłki ręcznej i słynnego rzutu Artura Siódmiaka przez całe boisko w meczu z Norwegią, który dał naszej drużynie upragnione zwycięstwo i awans do półfinału Mistrzostw Świata w Chorwacji. Nasza reprezentacja wywalczyła wtedy brązowy medal a Artur Siódmiak już wtedy stał się legendą. I trudno się dziwić młodym ludziom na hali OCS, którzy od razu rozpoznali szczypiornistę otaczając go, prosząc o autografy i zdjęcia. Sam Siódmiak przyjechał spotkać się z włodarzem Obornickiego Centrum Sportu by wspólnie omówić projekt współpracy pomiędzy Akademią Wesołego Sportowca, która coraz prężniej działa na terenie Obornik a Artur SiódmiakCamp działającej na terenie całego kraju w celu popularyzacji sportu wśród najmłodszych. 

Miejmy nadzieję, że ilość dzieci, które uczęszczają na bezpłatne  zajęcia w Akademii Wesołego Sportowca będzie rosła. Już teraz zainteresowanie jest ogromne a sternicy OCS chcieliby aby każde dziecko na terenie gminy miało dostęp do tego typu zajęć. 
Jak się wydaje, Siódmiak już niebawem zagości do Obornik żeby wszyscy kibice mogli poznać samego "króla"’ piłki ręcznej. 

Podobne artykuły