Plany likwidacji przejazdów kolejowych

GMINA OBORNIKI. PKP to firma, która ciągle jeszcze potrafi zaskoczyć pomysłami z rzędu tych wkurzających. Jednym z nich, wprawiających w osłupienie mieszkańców naszego kraju, jest planowanie zza warszawskiego biurka infrastruktury znajdującej się setki kilometrów od owych biurek. 

Tak właśnie narodziło się studium zmian w sieci przejazdów kolejowych z którego wynika, iż na Ziemi Obornickiej mają zniknąć przejazdy w Rożnowie – ten znajdujący się pomiędzy ulicami Dworcową a Cmentarną, z którego korzysta prócz mieszkańców wsi także spora firma transportowa. – a także w Ocieszynie pod wiaduktem oraz w Wargowie II. 
Poproszony o komentarz do tych planów burmistrz Tomasz Szrama nazwał takie działanie bez konsultacji z samorządem gminy i jej mieszkańcami – skandalicznym. – Nie godzimy się na to i będziemy się temu sprzeciwiać z cała stanowczością, nawet fizycznie. Odpowiedzialny za gminne drogi Przemysław Mączyński już się głowi którędy po zamknięciu ocieszyńskigo przejazdu rolnicy dotrą do swych pól, bo pozostaje im jechać tam kombajnami po wiadukcie. 
Zamknięcie przejazdu w Wargowie utrudni dojazd do i z domów mieszkańcom tej części wsi a znajdujący się tam zajazd narazi na poważne problemy z dotarciem doń potencjalnych klientów. Ponadto droga została niedawno poprawiona i szkoda zamykać na niej ruch. 

Podobne artykuły