Zimowy turniej szachowy

ROGOŹNO. W RCK już tradycyjnie odbył się zimowy turniej szachowy o puchar burmistrza Bogusława Janusa. Turniej, w którym wystartowało w sumie 22 zawodników rozegrany został systemem szwajcarskim. W kategorii seniorów najlepszy okazał się Marcin Steczek z Konina, który na swoim koncie zgromadził komplet punktów od pierwszej rundy nie oddając prowadzenia. II miejsce zajął Dariusz Szopieraj ze Złotowa, który zgromadził 7 punktów, a III miejsce wywalczył Adrian Kurz z Prusiec również zdobywając 7 punktów. W kategorii juniorów triumfował Rafał Dura z Drawska, a kolejno po nim uplasowali się Robert Zając z Obornik i Miłosz Spychalski z Krzyża. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej rozpoczął roczną rywalizację szachistów z gminy Rogoźno o tytuł najlepszego szachisty Rogoźna roku 2013. O zwycięstwie w tej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobyta w trzech turniejach organizowanych przez RCK w ciągu roku. Po pierwszym turnieju prowadzi Adrian Kurz, który wyprzedza Piotra Pilarskiego i Bogdana Dahlke.