Zatrucie tlenkiem węgla – ewakuacja uratowała Zofii P. życie

ROGOŹNO. W niedzielę w domu przy ul. Słonecznej około godz. 15 doszło do zatrucia tlenkiem węgla  Właściciel mieszkania wezwał pogotowie po tym, jak jego małżonka kiepsko się poczuła. On sam miał zawroty głowy i z trudem wykręcił numer alarmowy 112. 

Dyspozytor  pogotowia nakazał rogoźnianom  otworzyć wszystkie okna w mieszkaniu a następnie ewakuować się na zewnątrz. Wysłał na miejsce zdarzenia karetkę i zawiadomił straż pożarną. 
Ratownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia znaleźli Zofię P. w ciężkim stanie. Jak stwierdzono, była zatruta. Kobieta przy pomocy męża wydostała się na zewnątrz. W miarę szybka ewakuacja, jak poinformowały nas służby, uratowała jej życie.  Ratownicy umieścili w jej gardle rurkę do oddychania i przewieźli ją i męża do szpitala. 
Straż pożarna sprawdziła mieszkanie, szukając śladów czadu, jednak nic nie wykryto. Wokół pieca grzewczego również nie wykryto trującego gazu w powietrzu. Prawdopodobnie czad ulatniał się z nieszczelnej rury biegnącej z mieszkania sąsiadów. Strażacy zabronili używania piecy grzewczych w budynku do momentu sprawdzenia ich przez specjalistę.

Podobne artykuły