Największy obornicki bal – huczna zabawa do białego rana

OBORNIKI. Za największy obornicki bal uznaje się przeważnie noworoczny w Objezierzu, jednak w tym roku pobiła go na głowę zabaw sportowców, zorganizowana w budynku zespołu szkół przy ul. Obrzyckiej.

Ponad 400 osób – w tym politycy, samorządowcy, urzędnicy, ale przede wszystkim sportowcy, trenerzy i działacze – zapełnili spory szkolny hol. Na pierwszy rzut oka można było zauważyć wielką dbałość o szczegóły. Każdy ze stołów był elegancko udekorowany, a pomiędzy balkonami przyczepiono setki balonów. Ten magiczny efekt uzyskano dzięki poświęceniu Sylwii Fiołek, która spędziła cały dzień na nadmuchiwaniu i układaniu złoto-czarnych balonów.
– Spotykamy się w gronie ludzi którzy tworzą historię obornickiego sportu. W państwa obecności zostaną wyróżnieni członkowie obornickich klubów. To jest ich wieczór na który zasłużyli. Każdy z nich jest bez reszty oddany swojej dyscyplinie.  Często kosztem życia osobistego, rodzimego a nawet zdrowia. Są to ludzie sukcesu wspierani przez swoje rodziny –  tymi słowami przywitał gości główny organizator Tadeusz Ratajczak. 
Głównymi organizatorami balu byli obornicki urząd miasta, OCS i parafia Miłosierdzia Bożego. Ksiądz proboszcz Zbigniew Urny został szczególnie wyróżniony przez Ratajczak, który powiedział: bez księdza pomocy nie jestem w stanie przystąpić do większych zadań organizacyjnych. 
Po wyróżnieniach dla sponsorów goście delektowali się jedzeniem podawanym przez catering z restauracji Millenium. Szybko też rozpoczęto tańce. Przygrywał zespół OM z Poznania. Grano popularne utwory i jedynie przy bardziej nowoczesnych, jak „Gangam Style” koreańskiej grupy PSY, seniorzy  mieli problem ze znalezieniem właściwego rytmu. Pomogli im w tym młodsi tancerze, wywijając na wzór koreańskiego wokalisty w niedwuznacznych pozach. 
Podczas następnej przerwy w tańcach nagrodzono wybitnych obornickich sportowców. Uroczystość prowadził Piotr Kucharski. Nagrodzonymi w kategorii osobowości sportowe roku zostali Olga Chmielewska, Urszula Filoda, Maciej Brauza, Mateusz Ostrowski, Romuald Ruks, Hubert Schoener, Miłosz Sobkowiak i Maciej Włudarczak. 
Wyróżnienia specjalne otrzymali trenerzy Katarzyna Przybysz, Marek Arciszewski i Michał Zieliński. Wyróżnienia specjalne za osiągnięcia sportowe w roku 2013 Paweł Baran, Wiesław Biliński, Bartosz Protasewicz i Janusz Wolniewicz. 
Burmistrz Tomasz Szrama również rozdał specjalne nagrody działaczom sportowym. W gronie wyróżnionych znaleźli się Zygmunt Dyczkowski, Grzegorz Hoffman, Tomasz Kierończyk, Henryk Kos, Grzegorz Mantyk, Piotr Nogalski i Lech Wicherek. Wręczano szklane statuetki i dyplomy. Gdy wyczytane osoby docierały do sceny, witała je burza oklasków. 
Zabawa trwała do godziny 4 nad ranem i do jej zakończenia sala pozostawała pełna. Sportowcy jedli, pili i bawili się wspólnie jak jedna wielka rodzina i nikt na balu nie mógł poczuć się osamotniony, spotykając swoich trenerów i kolegów z szkolnej ławy oraz nawiązując nowe znajomości. To kolejna wspaniała impreza zorganizowana przez Tadeusza Ratajczaka. 

Podobne artykuły