I liga kobiet – ważna wygrana oborniczanek

OBORNIKI. Cenne dwa punkty przywiozły z Dobrzenia Wielkiego piłkarki ręczne Sparty Oborniki, pokonując niewygodnego przeciwnika 28:23. Mecz mógł się podobać miejscowej publiczności, obfitował w zmienność akcji i prowadzony był w szybkim tempie.

Pierwsza odsłona meczu należała do gospodyń, które wychodząc wysoką agresywną obroną trochę zaskoczyły obornicki zespół. W 14 minucie zawodniczki z Dobrzenia prowadziły już 7:4. Jak się później okazało było to ostatnie  prowadzenie podopiecznych Romana Kamińskiego. Spartanki szybko opanowały grę w ataku pozycyjnym oraz postawiły dobrą obronę, czego efektem było wysokie prowadzenie do przerwy 15:10.
Po przerwie wydawało się, że sprawa wygranej jest już przesądzona. Niestety, 7-minutowy przestój w grze oborniczanek zmotywował przeciwnika, który doprowadził do wyniku 18:19  w 45 minucie.
Na szczęście ostatnie 15 minut meczu należało już tylko do oborniczanek i wynikiem 28:23 zakończył się mecz, w który Sparta zdobywa pierwsze ważne punkty na otwarcie drugiej rundy rozgrywek.
Jestem zadowolony z wyniku meczu oraz postawy całego zespołu, momentami mecz bardzo szybki obfitujący w ciekawe akcje. Martwi trochę przestój w II połowie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach uda się grać płynniej przez całe spotkanie – skomentował trener Tomasz Konitz.