Zima konkursami bogata

POŁAJEWO. Styczniowe spotkania dudziarskie w Połajewie są doskonałą okazją do podsumowania organizowanych przez ośrodek kultury, szkoły i przedszkola licznych zimowych konkursów, w które zaangażowanych jest wiele rodzin z terenu gminy Połajewo. Rodzice i uczniowie dokładają wszelkich starań, by w rywalizacji na najpiękniejszą pracę plastyczną, przebranie, czy część artystyczną wypaść jak najlepiej. Prezenty dla wszystkich laureatów i nagrody pocieszenia dla każdego dziecka biorącego udział w konkursach funduje Gminny Ośrodek Kultury w Połajewie. 

Podczas koncertu galowego dudziarzy dokonano rozstrzygnięcia m.in. dorocznego Przeglądu Grup Kolędników. Komisja powołana przez GOK w Połajewie na podstawie oceny strojów, rekwizytów oraz zaprezentowanego programu przyznała I miejsce grupie z Krosina w składzie Łukasz Białasik, Patrycja Kulka, Blanka Trafas, Dawid Nawrot, Izabela Nawrot i Agnieszka Surma pod opieką Danuty Grencel oraz grupie z Boruszyna w składzie Alicja Kurowska, Marek Distercheft, Joanna Urban, Krystian Łusiewicz, Kacper Machuj i Martyna Kopaniarz. II miejsce zdobyła grupa z Połajewa, zorganizowana przez rodziców. Skład grupy to Dawid Praszczak, Weronika Kolasa, Katarzyna Staniszewska i Lidia Michalska. 
W konkursie plastycznym na przedstawienie postaci anioła, za prace przestrzenne w kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali za I miejsce Blanka Trafas z Krosina, uczennica SP w Boruszynie, za II miejsce  Zuzanna Kolasa z Krosinka, za III miejsce Norbert Grabicki z Krosina. Uhonorowano Bogusza Pankowskiego z Boruszyna, ucznia SP w Boruszynie, za postać anioła ekologicznego. Z kolei w kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Julia Jusik z Przybychowa i Mateusz Majchrzak z Boruszyna. Natomiast wyróżnienia dostali Mateusz Kraft z Połajewa i Marcin Sawicki z Przybychowa. W kategorii prac płaskich I miejsce zdobyła Aleksandra Jakubowska z Połajewa, II  Filip Nowak z Przybychowa, a III  Kamil Łazowski z Przybychowa i Adrian Kłos z Połajewa. 
Przedszkolaki wszystkich oddziałów gminy wraz z rodzicami wzięły udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Nasza Zima”. Oto wyniki w kategorii prac przestrzennych: I miejsce Patryk Grabicki z Krosina, Jakub Kapral z Młynkowa i Mateusz Stochaj z Tarnówka. II miejsce: Faustyna Habet z Młynkowa, Hubert Berlik z Tarnówka i Bartosz Firlej z Młynkowa. III miejsce Olga i Adam Begier z Tarnówka, Kamil Dzierzkiewicz z Młynkowa i Jagoda Bolczyk z Młynkowa. Wyróżniono Michała Henke z Młynkowa, Aleksa Kopaniarza z Młynowa, Zuzannę Zimną z Krosina i Miłosza Głowa z Tarnówka. 
Jeśli chodzi o prace płaskie, wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Kornelia Stefaniak z Połajewa i Mateusz Surma z Krosina. II miejsce Aleksandra Grabicka z Krosina i Mateusz Wieczorek z Krosina, a III miejsce Marta Górzna z Połajewa, Paulina Mantaj z Połajewa i Jeremiasz Konieczny z Tarnówka. Uznanie zdobyli tu Kacper Surdyk z Połajewa, Dawid Kaput z Krosina i Julia Namerła z Tarnówka. 

Podobne artykuły