Wspólna droga

OBJEZIERZE. W tym roku powiat obornicki przeznaczył na inwestycje drogowe we wszystkich trzech gminach jedynie 260 tysięcy złotych. Są to tak skromnie środki, że na niewiele wystarczą. 

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, starosta ma zamiar wystąpić do gmin z propozycją dołożenia do tej kwoty, kwot podobnych by razem „coś” wybudować lub wyremontować. Zapytaliśmy burmistrza Obornik o pomysł na wspólną inwestycję. – Mam taki pomysł. Zaproponuję budowę drogi z Wymysłowa do Objezierza. Nasz autobus szkolny nie może tą drogą jechać tylko omija ją i nadrabia kupę kilometrów, aby do Objezierza dojechać. Przebudowa gruntówki przyniesie wszystkim oszczędności. 
Ten pomysł jest bez wątpienia wart realizacji i nie jest pomysłem całkiem nowym. Kilka lat temu wiceburmistrz Obornik Bukowski porozumiał się z ówczesnym wicestarostą Gronostajem aby tę drogę wybudować wspólnie. Gmina Oborniki miała sfinansować połowę inwestycji, ale pomysł nie znalazł poparcia u byłego starosty i przepadł.
Jak się okazuje fortuna kołem się toczy i droga ma znów szansę realizacji, co oba samorządy będą mogły sobie poczytać za sukces.

Podobne artykuły