Turniej charytatywny

OBORNIKI. W sobotnie popołudnie do hali Obornickiego Centrum Sportu zawitało 12 drużyn chcących w sportowy sposób pomóc tym najbardziej potrzebującym. Cel turnieju piłkarskiego był w tym dniu szczytny gdyż środki z wpisowego oraz dodatkowe datki od drużyn i kibiców przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację dwóch chłopców Leonka i Łukaszka. Chłopcy zmagają się przede wszystkim z porażeniem mózgowym oraz innymi dolegliwościami wymagającymi wiele zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Inicjatorzy i pomysłodawcy to kibice Orkanu Objezierze, którzy w ten sposób postanowili pomóc przesympatycznym chłopcom. Chętnych do udziału w turnieju było więcej aniżeli było to możliwe. W kilka dni po ukazaniu się w Internecie informacji o turnieju do organizatorów  zgłosiło się ponad 30 drużyn. Oczywiście udział wszystkich w turnieju nie był możliwy jednak chęć i otwartość ludzkich serc bez wątpienia potwierdza empatię i szczery ludzki gest który drzemie w wielu osobach. Za to organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują.

Nagrody dla wszystkich uczestników wykonały dzieci z Akademii Wiedzy i Zabawy, to przedszkole do którego uczęszcza Leonek. Dzieci przygotowały również występ artystyczny, który spotkał się z dużą owacją licznie przybyłych kibiców i zawodników. Akademia to bez wątpienia „przedszkole z klasą” które potrafi od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości i potrzeby niesienia pomocy innym.
Wynik sportowy w tym dniu to cel co najmniej drugorzędny i tak też było. Nagrodą dla wszystkich był uśmiech i radość Leonka i Łukaszka.
Klasyfikacja końcowa: Piłkarscy Pasjonaci, Stadokos, Husaria, Połajewo, Sekcja Gimnastyczna Murowana Goślina, Kibice Orkanu I, E-Oborniki.pl, Wiara Lecha FC Oborniki, KS Jaracz, Jeden za Drugim Stoi Murowana Goślina, Kibice Orkanu II, KS Ciepłownik Poznań.

Podobne artykuły