Planeta Szczypiorniaka

OBORNIKI. Drugi turniej z cyklu ,,Planeta Szczypiorniaka’’ za nami. 2 lutego odbył się w hali OCS turniej piłki ręcznej dzieci z klas V i młodszych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 z trenerem Tomaszem Witaszakiem, na co dzień nauczycielem w tej placówce. Przypomnijmy, że cykl ,,Planeta Szczypiorniaka’’ to turnieje piłki ręcznej dzieci, które przez cały rok szkolny odbywają się w naszej gminie. W programie uczestniczą SP2 Oborniki (A. Dyżlą ), SP3 Oborniki (T. Witaszak ), SP 4 Oborniki (M. Arciszewski), SP Chrustowo (J. Gawlik), SP Rożnowo (P. Cebulski). Każdy turniej jest organizowany przez inną szkołę, a ostateczną klasyfikację poznamy dopiero późną wiosną, podczas ostatnich zawodów. 

Już teraz wiadomo, po liczbie dzieci uczestniczących w zmaganiach, że piłka ręczna jest w gminie Oborniki lubiana i głęboko zakorzeniona w tradycjach sportowych. 
Na trybunach rodziców wciąż przybywa a organizatorzy są pewni, że na końcu cyklu zapełnią się, bo podopieczni wciąż robią postępy i coraz więcej bramek pada w trakcie meczów. Być może z tej grupy wykluje się jakiś przyszły reprezentant Polski. Organizatorzy dziękują za naszym pośrednictwem Obornickiemu Centrum Sportu za udostępnienie obiektu oraz Zbyszkowi Chudzickiemu za pączki które stały się już znakiem firmowym cyklu.  I tak w drugim turnieju klasyfikacja przedstawia się następująco: SP 4 Oborniki (M. Zawierzyński 11, S. Woźniak 8), SP 2 Oborniki I  (J. Ziemski 21), SP Rożnowo (A. Tobiasz 15), SP 3 Oborniki (F. Januchowski 11), SP 2 Oborniki II (D. Tempolin 5), SP Chrustowo (K. Ziółkowski 5).

Podobne artykuły