Nie zostanie przywrócony zlikwidowany pociąg Poznań – Oborniki – Rogoźno

OBORNIKI. W listopadzie poinformowaliśmy o planach likwidacji pociągu relacji Poznań-Rogoźno, który dowoził pasażerów na godzinę 6 rano do pracy w Poznaniu i odwoził po drugiej zmianie do Obornik i Rogoźna. Chociaż wówczas władze województwa zaprzeczały, a obornicki magistrat zarzucał nam prowokację, pociąg tak jak zapowiadaliśmy został zlikwidowany. 

Wzbudziło to oburzenie wśród mieszkańców Ziemi Obornickiej, którzy rozpoczęli pisać petycje do władz województwa. Te uspokajały, że w lutym pociąg ponownie zostanie przywrócony. Okazało się, że jak to zwykle bywa, władze z PO obiecując kłamały.
Jak możemy wyczytać w planowanych zmianach rozkładów jazdy wielkopolskiej kolei, nie ma tam wzmianki o przywróceniu pociągu z Poznania do Obornik i Rogoźna. Żeby było śmieszniej, marszałek województwa postanowił zwiększyć liczbę pociągów pomiędzy Poznaniem a Szamotułami. Tam znalazły się pieniądze nawet na dodatkowy kurs o godz. 17. 
Najwyraźniej szamotulscy włodarze mają lepsze dojścia do władz w Poznaniu. Po tym, jak obornicki sąd został zlikwidowany a Oborniki podlegają w wymiarze sprawiedliwości Szamotułom, okazało się, że zlikwidowano pociąg do Obornik i Rogoźna, żeby dodać go Szamotułom. 
Dwa dni po ukazaniu się tego artykułu władze oficjalnie oświadczyły, że  przywrócą pociąg pod naciskiem społecznym – piszemy o tym w najnowszym numerze.

Podobne artykuły