Grypa, której nie ma, nadal atakuje

OBORNIKI. W minionym tygodniu przytaczaliśmy oficjalne wypowiedzi przedstawicieli szpitala i sanepidu, którzy twierdzili, że w regionie nie panuje grypa. Nie zgadzają się z nimi liczni mieszkańcy, którzy swoje niezadowolenie wyrazili telefonując i pisząc do naszej redakcji. 

Pan Krzysztof mieszkaniec Wielkiej Poznańskiej w Rogoźnie powiedział nam: czy oni powariowali w tym szpitalu? Mam dwoje dzieci, oba są chore. Gdy jedno kaszle, drugie smarka. Są na antybiotykach. Pediatra powiedział, że mają grypę a żona musiała wziąć wolne z pracy, by się nimi zająć. Teraz mówi się, o przypadku świńskiej grypy w Obornikach? – pytał się nas Pan Krzysztof pod koniec rozmowy. 
Plotka o "świńskiej grypie" w Obornikach rozeszła się po regionie. Jak poinformowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie stwierdzono jej występowania, jednak szpital w Obornikach nadal milczy w tej sprawie. 
Pani Barbara, emerytka mieszkająca w pobliżu ul. Armii Poznań w Obornikach, opowiedziała nam o swoich przeżyciach.  – Często chodzę do przychodni. Rok temu miałam wykonywana operację na kolanie i teraz jestem zobowiązana do częstych wizyt u lekarza. Ostatnio przestałam jednak chodzić ze względu na dużą liczbę pacjentów. Kolejki zawsze były długie, ale teraz czuję się jak na targowisku miejskim. Całe rodziny w ciężkim stanie czekają do lekarza. Dostanie się do specjalisty wiążę się z zarażeniem, ponieważ korytarze są pełne chorych jak mi się wydaję na grypę. Dlaczego zarząd szpitala zaprzecza, że takie zachorowania występują? Chciałabym również zaznaczyć, że w przychodniach panuje chaos. Pacjenci czekają w długich kolejkach a personel znika za drzwiami i nie widać ich na korytarzach. Może sami się boją zachorować.
Do szpitala nie wróciła nadal chora, nomen omen na grypę, dyrektor Małgorzata Ludzkowska, ale poinformowano nas, że szpital nie zaprzecza licznym zachorowaniom na grypę w całym regionie. Po powrocie dyrektor z chorobowego postaramy się uzyskać rzeczowe odpowiedzi na dręczące naszych czytelników pytania.

Podobne artykuły