Finał ligi siatkówki

ROGOŹNO. Zakończyła się runda zasadnicza II edycji gminnej ligi piłki siatkowej, w której uczestniczyło 21 drużyn podzielonych na trzy grupy. Mecze, które co tydzień mobilizowały ponad 120 zawodniczek i zawodników z Rogoźna, Parkowa, Prusiec, Skoków i Obornik. Cztery najlepsze drużyny, po jednej z grup juniorów i weteranów oraz dwie z grupy seniorów, awansowały do wielkiego finału, który odbył się w minioną sobotę 2 lutego na sali ZS Agrobiznesu. 

W końcowej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna „Kaszelków” kierowana przez Ireneusza Zawskiego, która nie przegrała żadnego finałowego meczu. Na drugim miejscu uplasowała się dzielnie walcząca drużyna „Cieciur Team” Krzysztofa Cieciury, która przegrała z „Kaszelkami” dosłownie o włos, a na trzecim „Siwy Dym” z kapitanem Pawłem Kanią. Czwarte miejsce w wielkim finale zajął „Radstal Team” Krzysztofa Hinza. 
Puchary i dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom uczestniczącym w rozgrywkach wręczył burmistrz Janus wraz z inicjatorami ligowych rozgrywek – wiceburmistrzem Ostrowskim i radnym Zbigniewem Chudzickim. 
Burmistrz wręczył także podziękowania dla arbitrów, którzy bezinteresownie sędziowali ligowe mecze, otrzymali je: Emil Cymer, Bartłomiej Witt, Jarosław Witt, Jacek Nowicki, Krzysztof Cieciura, Ireneusz Zawiski, Krystian Kaczmarczyk, Dariusz Kowalski, Paweł Kania, Zbigniew Chudzicki, Krzysztof Ostrowski i Bartosz Tabat. Rozgrywana już po raz drugi gminna liga siatkówki, to ciesząca się niemałą popularnością, bardzo ciekawa inicjatywa rogozińskiego samorządu zorganizowana, co warte podkreślenia,  praktycznie bez nakładów finansowych.

Podobne artykuły