Wielka nuda w obornickim sporcie

OBORNIKI. Styczeń jest okazją do snucia planów na resztę roku i w ten schemat wpisał się też dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz. – OCS planuje na rok 2013 cztery biegi, dwa marsze, przedszkoliadę, sołtysiadę i turniej wsi – wyliczył Okpisz. Będzie też halowa liga piłki nożnej, dwa turnieje szachowe organizowane razem z OOK. – Będzie dwa razy koszykówka raz w dzień i raz nocą a jak będzie pogoda, to tez siatkówka plażowa. Ma w ciągu roku działać akademia wesołego sportowca. Odbędą się tradycyjne turnieje siatkówki i piłki nożnej. Wszystkie te plany są jednak zależne od pogody. 

By nie było pytań, dlaczego tak skromnie przy tak ogromnej bazie i tak wysokich środkach Jacek Okpisz oświadczył: budżet mam mniejszy, ale będę sobie radził. Sponsorzy z wielką przyjemnością nam pomogą. Nie będziemy pracować nad ilością, ale nad jakością i wszystko idzie w dobrym kierunku. Podkreślił, że samo rozłożenie lodowiska kosztowało aż 27 tysięcy a trzeba pamiętać o jego złożeniu, które może być według Okpisza na szczęście nieco tańsze. Co do bilansu kosztów i dochodów „białego orlika” nie potrafił podać szczegółów. Chętniej opowiadał o pływalni. – Pływalnię oddałem, bo był to ostatni gwizdek, aby ją ratować. 
Radna Anna Rydzewska przypomniała:  my stworzyliśmy bazę a teraz czas na wasze działanie w oparciu o tę bazę, bo obiektów mamy dosyć. Można było spodziewać się lepszego działania.  
Dyrektor Okpisz potwierdził, iż baza jest faktycznie wspaniała, ale po chwili dodał, że – dramatem jest brak zainteresowania sportem u dzieci.
 

Podobne artykuły