Ukradli francuski

OBORNIKI. Jak udało nam się ustalić od policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji, spadła ilość kradzionych samochodów, co nie oznacza że nadal nie giną. Najczęściej w Poznaniu i pozostałych miastach Wielkopolski łupem złodziei padają Volkswageny i samochody francuskie.

– Niegdyś na jednym z komisariatów notowano nawet do 20 kradzieży samochodów dziennie. Na dzień dzisiejszy na terenie całej Wielkopolski dobowo liczymy kradzieże samochodów w liczbach 4, 5, 6 sztuk – zwierzył się nadinspektor Krzysztof Jarosz, komendant wielkopolskiej policji. 
Przykładem może być ubiegły tydzień, gdy po wielu tygodniach spokoju skradziono w Obornikach samochód i to francuskiej marki Citroen, co zdaje się potwierdzać niepożądaną popularność tej marki u złodziei samochodów. Poszkodowana właścicielka skradzionego samochodu zabezpieczyła auto, co i tak nie niewiele się zdało. Złodzieje działający na zlecenie potrafią rozbroić urządzenia emitujące sygnały radiowe albo GPS. Jedynym wyjściem jest dobre ubezpieczenie i takie na szczęście poszkodowana oborniczanka miała. 
 

Podobne artykuły