Pomysł na tanią obwodnicę Ryczywołu

RYCZYWÓŁ. Ryczywół jest wyjątkową miejscowością, tak gęsto otoczoną mostami, że zważając na ich nośność nie powinien do niej wjechać żaden pojazd ciężarowy. Nie da się jednak tego uniknąć. Potężne tiry nie tylko muszą w przejeździe przez Ryczywół pokonać trzy mosty, to jeszcze koniecznym jest przebicie się przez ciasny i niefortunnie zaplanowany rynek. 

Rady powiatu Kazimierz Zieliński zaproponował całkiem dobre rozwiązanie, jakim mogłaby być mała i całkiem niedroga obwodnica Ryczywołu. Zaproponował – naprawić i wzmocnić most na Zawady, co i tak musi nastąpić, a następnie utwardzić niecałe dwa kilometry gminnych dróg i stworzyć coś w rodzaju obwodnicy omijając ryczywolski rynek i trzy inne mosty. Cała trasa pójdzie po gminnych drogach, więc bez potrzeby wykupu a jedynie potrzeba będzie zadbać o wzmocnienie tych dróg. 
Pomysł Zielińskiego poparło kilku radnych. Również dyrektor Jeran z zarządu dróg powiatowych przyznał mu rację i obiecał wycenę wzmocnienia wspomnianego mostu, bo zdaniem fachowca – pomysł jest dobry i wart wsparcia.

Podobne artykuły