Odbudowa mostku na Młynówce

OBORNIKI. Okolice dawnego Młyna Dahlmana mogłyby być jednym z najpiękniejszych zakątków Obornik, gdyby nie połatana Chłopska, zdezelowany mostek nad cuchnącym kanałem Młynówki i niekończący się bałagan w pobliskim lasku. 

Ma się to zmianie a zaczęto od przebudowy mostka. Zamknięty na czas budowy nowego jazu na Wełnie ma być odbudowany. Będzie to kosztowało obornickich podatników ponad 270 tys. zł. 
Zapytany o sens tego wydatku burmistrz Tomasz Szrama wyliczył: ewentualne zasypanie kanału Młynówki pochłonęłoby podobne środki. W tej sytuacji lepiej by mostek odzyskał swój poprzedni wygląd ze swą drewnianą nawierzchnią. 
Nowy właściciel młyna obiecał przeprowadzić rewitalizację zarówno gmachu oraz zadbać o jego otoczenie. Złożył już wniosek o wydzierżawienie kanału młynówki, który po osuszeniu wraz z fragmentem pod budynkiem może stanowić atrakcję turystyczną miasta. 
Ruch wody w Młynówce ma być wymuszony, aby pozbyć się niemiłych zapachów butwienia. Już wiosną planowane jest zakończenie prac a zwieńczy je założenie tam przez gminę monitoringu, aby stan parku po renowacji pozostał niezmieniony na czas dłuższy niż zwykle.

Podobne artykuły