Mieszkanka Rudy zjechała na przeciwległy pas ruchu i spowodowała czołowe zderzenie – dwaj oborniczanie w szpitalu

KOWANÓWKO. 59-letnia mieszkanka  Rudy spowodowała poważny wypadek, gdy jadąc szosą krajową nr 11 samochodem marki Volvo z nieznanych powodów na wysokości Kowanówka zjechała nagle na przeciwległy pas ruchu, uderzając w bok jadącego z przeciwnego kierunku Nissanem a następnie czołowo zderzając się z Mercedesem.

Wypadek wydarzył się około godz. 14.30, w czasie rozpoczynających się godzin szczytu.  Na pół godziny szosa krajowa była nieprzejezdna. Kierowcy omijali miejsce wypadku jadąc bocznymi drogami w Kowanówku lub przez ul. Polną w Obornikach –  trasą na Rożnowo. 
Strażacy uratowali życie kierowcy Mercedesa, 61-letniemu mieszkańcowi podobornickiej wsi, który został uwięziony we własnym pojeździe. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego rozcięli drzwi i fragmenty pojazdu, wydostając poszkodowanego i oddając go w ręce pogotowia. Kierowca wraz z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala w Obornikach, gdzie ich stan określono jako poważny. Na szczęście po kilku dniach uznano, że mogą wrócić do domu.
Pozostali uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawczyni wypadku wyszła z niego niemal cudem niezadraśnięta.
Policja prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku i wyjaśnić, dlaczego kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu.

Podobne artykuły