Dzień babci i dziadka

SŁOMOWO. W poniedziałek i wtorek 21 i 22 stycznia przypadały kolejno po sobie dni babci i dziadka. Z tej okazji we wtorkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej okolicznościową uroczystość zorganizowali druhowie z OSP wspierani przez juniorów z drużyny młodzieżowej.

Spotkanie otworzył szef słomowskich strażaków Stanisław Filipowicz, który powitał przybyłych gości i życzył wszystkim udanej zabawy. Później odczytano okolicznościowe życzenia od wszystkich wnuków, po których głos zabrał wiceburmistrz Ostrowski. – Cieszę się z Waszej codziennej aktywności drodzy seniorzy, która przejawia się choćby w tym, że chętnie uczestniczycie w spotkaniach takich, jak dzisiejsze. Życzę Wam zadowolenia z wnuków, dobrego zdrowia i wielu jeszcze aktywnie spędzonych lat.
Później wszyscy goście, wśród których byli przewodniczący Hinz z małżonką, dyrektor Maria Cisowska z Parkowa i sołtys Słomowa Bożena Łabędzka, obejrzeli program artystyczny wykonany przez zespół ludowy "Rożnowianie" z Rożnowa. Przygotowany przez swego instruktora – Ireneusza Mazurka zespół, zaśpiewał wiele zarówno bardzo dobrze, jak i mniej znanych pieśni i przyśpiewek. Wystawił też kilka zabawnych skeczy. Świetnej zabawie towarzyszyły pyszne wypieki przygotowane przez słomowskie panie.

Podobne artykuły