Co tam panie w kulturze?

OBORNIKI. Obornicki Ośrodek Kultury przygotował ramy swej oferty na bieżący rok, a trzeba przyznać, że jest ona dość bogata i co ważne, różnoraka. Dyrektor OOK Adam Krasicki wymaniał, iż prócz stałych kółek zainteresowania już w lutym dom kultury zaproponuje kolejną imprezę z cyklu „Przy muzyce o …”. 

Będzie też „Szachowy Wielki Szlem”, czyli turniej szachowy o Puchar Dyrektora OCS. Zaplanowano „Estradowe Potyczki Wsi”, podczas których kilka podmiotów ze wsi będzie rywalizować ze sobą i koncert artystów Teatru Muzycznego z Poznania – „Muzyka Świata”. Ciekawą propozycją jest projekcja filmu "Jesteś Bogiem" połączona ze spotkaniem z jego reżyserem. 
Będzie koncert zespołu „Elipsa” oraz projekt imprezy "Licz się ze słowami", promującej język polski. W marcu odbędzie się Festiwal Przedszkolaków oraz Babski Wieczór dla osób znacznie starszych. Zaplanowano też tradycyjny Koncert Stowarzyszenia „Przyjaciel” oraz imprezę związaną z Dniem Teatru. 
Ofertę kwietnia otworzy rajd promocyjny ścieżki historyczno – turystycznej a kolejną propozycją jest spotkanie „Przy muzyce o dziennikarstwie”. Redaktor Bogdan Rymanowski zaprezentuje swoją książkę o wszystko mówiącym tytule „Ubek”. Gościem muzycznym będzie „Witek i przyjaciele”. 
Kolejny Szachowy Wielki Szlem będzie turniejem o Puchar ks. dziekana. Miesiąc zaczyna i kończy się plenerowo. Kończą go propozycje „Z piosenką w plecaku” – festiwal kultury harcerskiej i piosenki zuchowej oraz Biesiada Rybna i koncert „Jesteśmy stąd”, zaproponowany przez Marcina Samolczyka a promujący artystów związanych z Ziemią Obornicką. 
Maj rozpoczną oficjalne obchody Święta Konstytucji. Będzie też projekt „FOTOcooltura” i festiwal fotograficzny. Ciekawymi imprezami mogą być Piknik Motocyklowy Jastrzębi, których już prawe nie ma, oraz Noc Muzeów, których również w Obornikach nie ma nawet na lekarstwo.
W czerwcu OOK proponuje I Zlot Fiata 126p oraz współorganizuje Puchar Obornik w Mikrolotach,  Mistrzostwa Polski w Motocrossie oraz Piknik Lotniczy. Będzie też V Forum Inicjatyw Papieskich oraz tradycyjne Dni Obornik, w które w tym roku włączą się leśnicy z imprezą „Lasom przyjaźni”.
Na niedzielne popołudnia lipca zaplanowane są występy obornickiego Brass Bandu. Ciekawa to impreza cykliczna, która może ożywić obornicki Rynek. Więcej na ten temat Adam Krasicki nie mówił a propozycje drugiego półrocza przedstawimy już za niecałe pół roku. 

Podobne artykuły