Gmina kupiła dworzec autobusowy

OBORNIKI. Pod koniec minionego roku gmina Oborniki kupiła za ponad 560 tysięcy złotych teren obornickiego dworca autobusowego. Podpisano akt notarialny i w końcu zadbano się za porządkowanie terenu zaczynając od wycinki wiekowych topoli. 

Włodarze gminy twierdzą, że zakup gruntu za rekordową kwotę był konieczny, by w tym miejscu nie powstał kolejny market a ich zdaniem były już takie zakusy. 
Gdyby na terenie dworca market faktycznie powstał, a planowano sklep sieci Tesco, to spadłyby obroty znajdującej się tam Biedronki, więc decyzja rządzących ów sklep od tego uchroniła. W czasach rządów obecnej ekipy powstały już dwie Biedronki i może warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak bardzo ta właśnie sieć jest bliska sercom włodarzy.
Gmina Oborniki nie będzie za 560 tysięcy właścicielem terenu dworca a jedynie jego wieczystym użytkownikiem. Zakup był też potrzebny, zdaniem włodarzy, dlatego aby ulokować tam miejsce postoju busów komunikacji miejskiej oraz przesiadek jej pasażerów. To akurat bardzo słuszna argumentacja, bo oborniczanie przyzwyczajeni byli do miejskiego dworca i to najlepsze miejsce na centrum przesiadkowe dla miejskiej komunikacji, zwłaszcza że blisko stąd i na rynek i na mały dworzec kolejowy. Wątpliwości budzi jedynie bardzo duża suma, którą za dworzec zapłacono z pieniędzy podatników.

Podobne artykuły