Udana inauguracja karnawału

POŁAJEWO. Dzieci z przedszkola Baśniowa kraina w Połajewie zainaugurowały czas karnawałowych zabaw przedszkolnych wielkim balem. Co roku w przedszkolnym balu przebierańców biorą udział dwa oddziały przedszkolne, Krasnoludki i Misie oraz dwa oddziały zerowe podlegające formalnie pod przedszkole, czyli Żabki i Kotki. Ze względu na szalejącą w Połajewie grypę w tym roku frekwencja zwłaszcza mniejszych dzieci była niższa niż w roku ubiegłym. Jeśli zaś chodzi o pomysłowość w doborze kostiumów, tu poziom zdecydowanie się utrzymał. 

Kreatywność i polot rodziców, którzy dołożyli wszelkich starań, by ich pociechy wyglądały pięknie, odniosły dobry skutek. Wśród karnawałowych przebrań można było znaleźć niekoniecznie zakupione w marketach gotowe kreacje. Liczył się pomysł i umiejętne wykorzystanie różnego rodzaju elementów garderoby, a przede wszystkim dobra charakteryzacja. I tak na parkiecie zachwycały dopracowane stroje księżniczek, aniołków, a nawet Egipcjanek, bawiły wymalowane groźne buzie małych piratów, wojowników z różnych bajek, czy mieszkańców egzotycznych krain. Animatorzy z Klubu małego muzyka dołożyli wszelkich starań, by dzieci podczas balu ani przez chwilę nie nudziły się. Milusińskich aktywizowały różnego rodzaju zabawy ruchowe, konkursy i wspólne fotografie. 
Rodzice ciekawi wyśmienitej zabawy swoich pociech mogli uczestniczyć w balu pod warunkiem… posiadania przebrania. Na radosnych pląsach upłynęło kilka popołudniowych godzin. Społeczność połajewskiego przedszkola bawiła się naprawdę świetnie. 
Czy sukces karnawałowego balu powtórzą rodzice przedszkolaków z Połajewa? O tym będzie można się przekonać na organizowanej przez Baśniową krainę 26 stycznia zabawie karnawałowej dla dorosłych.     

Podobne artykuły