Opłatek u strażaków

PARKOWO. W sobotnie popołudnie w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne zorganizowane przez zarząd miejsko-gminny OSP. Przybyli na nie przedstawiciele wszystkich jednostek tworzących miejsko-gminny oddział, a więc w sumie około sześćdziesięciu druhów z Rogoźna, Parkowa, Gościejewa, Prusiec, Słomowa, Owieczek i Budziszewka. 

Po wysłuchaniu na baczność „Rycerzy Floriana” – hymnu OSP i, już w pozycji siedzącej, nagrania z życzeniami od prezesa zarządu głównego Waldemara Pawlaka, przyszedł czas na życzenia, które złożył prezes miejsko-gminny Feliks Kaczmarek. Po nim udanego roku wszystkim druhom życzyli też burmistrz Bogusław Janus i generał Ryszard Kamiński, a następnie mikrofon powędrował do powiatowego kapelana ks. Wojciecha Rena. 
Ten wygłosił słowa modlitwy i zaintonował okolicznościową kolędę. Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i na tym zakończyła się część oficjalna. Część drugą rozpoczął toast za pomyślność w nowym roku, a po nim wszyscy obecni mogli smakować prawdziwych rarytasów dla podniebienia, jakie przygotowały parkowskie panie.

Podobne artykuły