277 biegaczy ukończyło VI Chrustowski Bieg Zimowy

CHRUSTOWO. W sobotę o godz. 12 odbył się ostatni z czterech biegów w ramach III biegowego Grand Prix Obornik. VI Chrustowski Bieg Zimowy na trasie 12 km (Chrustowo, Żukowo, Górka, Żukowo, Chrustowo) zgromadził na starcie rekordową liczbę 277 biegaczy. Cała biegowa impreza zorganizowana została przez OCS i urząd miejski przy współpracy z OSP Chrustowo, Rady Sołeckiej Chrustowo i SP Chrustowo. Jak przystało na bieg zimowy zawodnicy zmagali się z padającym przez cały czas śniegiem. Mimo tych trudnych warunków bieg ukończyło 277 osób. Wszyscy na mecie otrzymali medale, które wręczali wicestarosta Andrzej Okpisz, wiceprzewodniczący rady miejskiej Paweł Drewicz, dyrektor SP Chrustowo Krzysztof Zielonacki i Agnieszka Maluśkiewicz.

W biegu zwyciążył Łukasz Wirkus (00:40:20), drugi był Dariusz Szrama (00:41:08) a trzeci Wiesław Daleki (00:41:43). Natomiast wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Bartoszek (00:54:09), druga Marlena Nowacka (00:54:30), a trzecia Monika Brzozowska (00:56:23).
Zwycięzcą III biegowego Grand Prix Obornik został podobnie jak rok temu Dariusz Szrama, na drugim miejscu był Tomasz Waszczuk a na trzecim Mirosław Paluch.