Szrama: remont dużego mostu po 2013 roku

OBORNIKI. Pan Piechowiak z Obornik przeczytał w ostatnim numerze Ziemi Obornickiej, niezbyt uważnie jak sądzimy, artykuł o możliwości zamknięcia mostu i zrozumiał, że już za dwa miesiące go zamykają. Tymczasem pisaliśmy jedynie o niekorzystnej dla mostu ekspertyzie i o tym, że do lutego powinna zapaść w jego sprawie decyzja, co do dalszego postępowania oraz że trwają wokół tej sprawy urzędnicze uzgodnienia. 

Zatem niekoniecznie oznacza to zamknięcie mostu w lutym i potwierdził to swym autorytetem burmistrz Obornik zagadnięty o losy mostu podczas ostatniej sesji rady miejskiej. – Byłem u dyrektora Napierały z zarządu dróg, by rozmawiać o moście. Napierała złożył do ministra Nowaka wniosek o ujęcie w najbliższym pięcioletnim planie i wpisanie w plan finansowy remontu mostu na Warcie. Z cała pewnością remont nie będzie wykonywany przed rokiem 2014 o ile w ogóle ruszy, bo czy będzie wpisany przez ministra pan dyrektor nie wie. 
Burmistrz wyjaśnił też, że faktycznie był u niego inspektor Śliwiński z Chodzieży prosząc o rozpoczęcie konsultacji w sprawie usytuowania mostu zastępczego na Warcie. – Stan mostu na Warcie jest od kilku lat już jest taki, że remont jest konieczny – kontynuował Tomasz Szrama. Dodał też uspakajająco: trwają obecnie przymiarki do budowy mostu tymczasowego. Prawdopodobnie będzie on przebiegał albo przed wiaduktem w Gołaszynie, albo na wysokości Słonaw. Na wypracowanie decyzji mamy z generalną dyrekcją 24 miesiące a ponadto taki most stanie tylko na czas zamknięcia obecnego mostu na Warcie.
Tą informacją burmistrza pragniemy uspokoić pana Piechowiaka, bo choć most jest niestety w coraz gorszym stanie i według ekspertyzy nie powinien być już wkrótce użytkowany, to wg burmistrza nie ma takiej możliwości, by Oborniki zostały odcięte od świata. Zanim rozpocznie się remont mostu powstanie zastępcza przeprawa, co podajemy za Szramą.
Na marginesie tej sprawy warto zauważyć, że dobrze się stało, iż w samą porę został wyremontowany mały most na Warcie, który będąc  w podobnie złym stanie uniknął zamknięcia i przejmuje cześć ruchu. 

Podobne artykuły