Pożar w Gorzewie – duże straty

GORZEWO. We  wtorek około godz. 5 do siedziby państwowej straży pożarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wydobywającym się z budynku magazynowego dymie.  Właściciele posiadłości widząc zagrożenie natychmiast wezwali straż pożarną. 

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z Obornik, OSP Ludomy oraz OSP Ryczywół. 
Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że szczelinami okiennymi wydobywa się dym z pomieszczenia magazynowego, w którym znajdowały się maszyny rolnicze oraz sprzęt zmechanizowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody. Po otwarciu pomieszczenia rozpoczęto ugaszenie palących się pojazdów a następnie wyciągnięto doszczętnie zniszczony przez płomienie pojazd ciężarowy. Jeden zastęp strażaków przystąpił do schładzania dachu. 
Częściowo nadpaleniu uległ dach wykonany z płyty. Spalił się samochód marki Volvo (ciężarowy- przeznaczony do przewozu odpadów stałych) oraz częściowo traktor Ursus C-330 (lewe tylne koło i błotnik). Straty wyniosły ponad 10 tys. zł. 
Po ugaszeniu pożaru straż przystąpiła do przewietrzenia pomieszczeń. Sprawdzono je przy pomocy miernika poziom dwutlenku węgla. Badanie nie wykazało niebezpieczeństwa. Na koniec przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko, chcąc  wykryć tak zwane pożary ukryte. Na szczęście takowych nie znaleziono.
Na razie nie ustalono jeszcze przyczyny pożaru.

Podobne artykuły