Powiat uchwalił skromniutki budżet

POWIAT OBORNICKI. W miniony piątek obradowała rada powiatu, uchwalając przyszłoroczny budżet. Wiele tego uchwalania nie było, bo budżet inwestycyjny jest bardzo skromniutki. Na około 12 milionów potrzeb powiat może wydać jedynie 260 tysięcy na wszystkie gminy. Kazimierz Zieliński wspierany przez kolegów ze swojej gminy wnioskował, aby z owych 260 tys. przesunąć 200 tysięcy dla gminy Ryczywół, jako na udział własny na modernizację drogi Ryczywół Połajewo a resztę przeznaczyć na prawie dróg w pozostałych gminach. 

– Jak z 260 tysięcy 200 ma iść do jednej gminy to ja się pytam, dlaczego – zaoponował Piotr Gruszczyński w Rogoźna a pozostali radni koalicji rządzącej nie poparli starań radnych Ryczywołu.
Potem radni dyskutowali burzliwie nad sprzedażą przez władze powiatu budynku po Agrobiznesie oraz debatowali nad koniecznością rozbudowy szpitala, jednak z powodu szczupłości miejsca wrócimy do tych tematów w kolejnym numerze gazety. Na koniec życzono sobie z lampką wina musującego w dłoniach, aby rok 2013 był lepszy od poprzedniego. 

Podobne artykuły