Mieszkaniec Chrustowa zginął przejechany przez samochód

URBANIE, CHRUSTOWO. W nocy z czwartku na piątek na drodze wojewódzkiej nr 187 z Szamotuł do Obornik, pomiędzy wsiami Urbanie i Chrustowo, samochód marki Peugeot przejechał mężczyznę zabijając go na miejscu.

Według wstępnych ustaleń mężczyzna leżał na szosie zanim został przejechany. Położył się na plecach i był niewidoczny w bezksiężycową noc. Kierowca Peugeota nie zdążył nawet wyhamować. Relacjonował, że zauważając leżącego mężczyznę, gdy ten był już niecałe dwa metry przed maską samochodu. 
Na miejsce zdarzenia przyjechały karetka pogotowia, policja, prokuratura i straż pożarna. Próbowano jeszcze reanimować ofiarę wypadku, ale bezskutecznie.  
Śledztwo przejęła obornicka prokuratura. – Czekamy na wyniki sekcji zwłok. Zostały przeprowadzone już wstępne przesłuchania świadka zdarzenia jak i bliskich zmarłego. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć – komentowała dla nas śmierć mieszkańca Chrustowa obornicka prokurator rejonowa Elżbieta Gryziecka. Nieoficjalnie śledczy nie wykluczają, że mogło to być samobójstwo.

Podobne artykuły