Zaczajeni w krzakach dla dobra Ojczyzny

GMINA OBORNIKI. Choć już policjanci w całym niemal kraju dostosowali się do przepisów, by ustawiać się do kontroli pojazdów w takich miejscach, by być widocznymi, stróże prawa z Obornik wolą nadal pozostawać tradycjonalistami i jak za dawnych dobrych czasów czaić się „w krzakach” i wypadać z nich znienacka, bo daje to lepszy efekt i jest z całą pewnością dużo zabawniejsze niż jawne stawanie w otwartym terenie. 

Ostatnio są widywani, a w zasadzie niewidoczni, gdy stają po zmierzchu za parkanem w cichej uliczce wiodącej do stacji towarowej PKP przy ulicy Staszica. Tam z za płotu wyzierają czy aby ktoś wyjeżdżając z Obornik nie przekracza prędkości. Potem skok z „suszarką” w dłoni na pobocze i „mamy cię”. Dzięki tak sprytnemu pomysłowi znacznie mogły się poprawić statystyki mandatowe. Niektórzy kierowcy narzekają jednak, że policji brakuje w miejscach szczególnie niebezpiecznych lub tam gdzie mogliby się przydać w czasie natężonego ruchu. Jednak przecież trudno być w takich miejscach i „w krzakach” jednocześnie.

Ktoś tu pewnie powie, że policjanci powinni kontrolować te miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków a nie obstawiać wylotówkę w miasta, gdzie żadnych wypadków już od lat nie ma. Ktoś może doda, że policji nie powołano do zasilania skarbu państwa mandatami. Może i tak, ale budżet jest prawie pusty i mandaty nie pozostają dlań bez znaczenia. W ubiegłym tygodniu policja zwróciła się do rządu z wnioskiem o podniesienie mandatów nawet do kilku tysięcy złotych przypominając, że obecne stawki obowiązują od 2005 roku. Było by dobrze, gdyby każdy płacący mandat miał świadomość, że wspiera tym swoją Ojczyznę i jeszcze chętniej docisnął gaz wyjeżdżając z Obornik, by przy współpracy z lokalną policją wesprzeć Rzeczpospolitą w potrzebie.

W tej sytuacji nie należy krzywym okiem spozierać na policjantów czających się z radarem za żywopłotem we wspomnianym wcześniej miejscu, a życzliwie i ze zrozumieniem posłać im uśmiech i pomachać ręką na znak poparcia ich trudów.

Podobne artykuły