Śladami historii Obornik

OBORNIKI. Po raz kolejny plan miasta zamienił się w plansze gry miejskiej. W sobotę odbyła się VII gra miejska "Śladami Historii Obornik" – ostatnia organizowana przez harcerzy z 88 GDSH "Róża Wiatrów" im. Powstańców Wielkopolskich. W imprezie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Prywatnego Gimnazjum oraz harcerze z Rogoźna.

Tegoroczna fabuła opierała się na historii obornickich bohaterów w czasie II wojny światowej. W tym roku gra miała formę dwuetapową. Pierwszy miała formę internetową. W czasie etapu terenowego uczestnicy na punktach mogli spotkać się z zadaniami logicznymi, historycznymi i sprawnościowymi, dzięki którym młodzież poznała pracę obornickiej Armii Krajowej, Szarych Szeregów, wydarzenia w lasach rożnowickich, internowanie oborniczan oraz inne ważne fakty. 

W czasie gry młodzież zapaliła znicze w miejscu, gdzie złożono prochy ofiar mordu w lasach mycińskich. Bieg zakończył się wieczornicą w bibliotece publicznej, gdzie poznaliśmy zwycięzców. W tym roku najlepsza okazała się grupa "Dziki Kutrzeby" z Gimnazjum nr 1. Impreza odbyła się w ramach projektu dotowanego przez urząd miejski w Obornikach.

Podobne artykuły