Porażka oborniczanek w Słupsku

OBORNIKI. Nie udał się zawodniczkom pierwszoligowej Sparty sobotni wyjazd do Słupska. Uległy tam miejscowej Słupii 28:22 (14-12). Przez większą część spotkania przy wyrównanej grze wynik oscylował wokół remisu. Tak było do 38 minuty, kiedy zanotowano 17:17.  Od tego momentu zespół ze Słupska zdobył 8 bramek pod rząd, uzyskując przewagę, której nie oddał do końca. 

– Mecz od początku zaczął się pechowo, kontuzji doznała Agata Wasiak. W późniejszym etapie boisko musiała opuścić Marzena Polanowska a po kontuzji nie w pełni dysponowana była Magda Borkowska. Przeciwnik wykorzystał to wyłączając całkowicie z gry Urszulę Filodę. O porażce trzeba szybko zapomnieć, wyciągnąć wnioski na kolejny tydzień pracy. Liga się rozkręca i tak jak zapowiadałem przed sezonem o każdy punkt będzie bardzo ciężko. Liderujący z nami Olkusz również doznał porażki z jednym z ostatnich zespołów w tabeli Lublinem. To oznacza ,że tak naprawdę nie ma słabych zespołów. Końcowy wynik zależy od dyspozycji dnia i zdrowia. Oby zdrowie nam dopisywało bo to połowa sukcesu – powiedział po meczu trener oborniczanek Tomasz Konitz

Po porażce zespół Sparty nadal znajduje się w czołówce tabeli. Jednak żeby utrzymać się na tak wysokim miejscu w tabeli kolejne mecze trzeba wygrać. Już w najbliższą sobotę o godzinie 16 w hali OCS odbędzie się mecz z UKS PCM Kościerzyna. Zachęcamy aby swoja obecnością wesprzeć zespół Sparty w pierwszologowej rywalizacji. Przypominamy, że w tym roku spartanki promują nasze Oborniki na całą Polskę.

Bramki dla Sparty zdobyły: Gładecka 5, Cieśla 5, Borkowska 4, Nowak 3, Polanowska 2, Celka 2, Walkowiak 1, Niedzielska – , Filoda -, Wasiak -. 

Aktualna tabela I ligi piłki ręcznej kobiet :

1. SPR Olkusz        6 pkt

2. Sparta Oborniki    6 pkt

3. Polonia Kępno        6 pkt

4. SMS Gliwice          5 pkt

5. Słupia Słupsk        4 pkt

6. UKS PCM Kościerzyna     4 pkt

7. Jutrzenka Płock    4 pkt

8. Tor Dobrzeń Wielki    2 pkt

9. AZS Lublin        2 pkt

10. AZS Warszawa    1 pkt

11. SPR Polkowice    0 pkt

Podobne artykuły