Oborniccy karatecy po raz kolejny mistrzami Polski

BIELSKO-BIAŁA, OBORNIKI. 14 października w hali widowiskowej w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski karate shotokan. Był to najważniejszy turniej dla karateków z całego kraju, będący jednocześnie eliminacją do jedynej uznawanej i wspomaganej przez Ministerstwo Sportu reprezentacji Polski karate, która przygotowywać się będzie do startu na mistrzostwach Europy w Serbii oraz mistrzostwach świata karate olimpijskiego WKF (wszech -stylowe) w Paryżu, na których start zapowiedzieli zawodnicy ze 120 krajów. W krajowych mistrzostwach wystartowało 140 najlepszych zawodników z 23 klubów, które liczą się w rywalizacji juniorskiej i seniorskiej. Obornicki Klub Karate Shotokan reprezentowało dwóch zawodników przygotowywanych w swoich koronnych konkurencjach kata przez trenera Wojciecha Blocha. Olga Chmielewska zdominowała konkurencję wśród juniorów i seniorów bezdyskusyjnie zdobywając tytuły mistrzyni Polski w obu konkurencjach. Największym rywalkom Katarzynie Dubel z Opola oraz Berenice Prządce ze Szczecina pozostała walka o niższe stopnie podium, bo w tym dniu zawodniczka z Obornik była poza ich zasięgiem. W konkurencji kata indywidualnego juniorów rewelacyjnie spisał się Bartosz Protasewicz, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski. 

Zarówno Olga jak i Bartek wykonują olbrzymią pracę treningową podczas treningów indywidualnych przygotowując się do medalowego występu na  najbliższych Mistrzostwach Europy i Świata. Już sama możliwość uczestnictwa w tych turniejach jest dla nich olbrzymim sukcesem. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i podporządkowaniu swojego życia uprawianiu sporty, co nie jest łatwe dla osób studiujących dziennie, osiągają znaczące wyniki sportowe rozsławiając miasto Oborniki na arenach sportowych całego Świata. 

Przy okazji sukcesów swoich zawodników Obornicki Klub Karate Shotokan, który na co dzień funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach, zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 5 lat na swoje treningi które odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16 do 21. Gwarantuje bezstresową atmosferę, profesjonalną kadrę trenerską, bezpieczeństwo i świetną zabawę TO MY.

Podobne artykuły