Dzień zwierząt

ROGOŹNO. W sali gimnastycznej zespołu szkół Agrobiznesu z inicjatywy dyrektora Jarosława Łatki i grupy nauczycieli już po raz kolejny odbył się "Światowy Dzień Zwierząt". Wystąpili uczniowie z Prusiec, przedszkolaki z Parkowa, zespoły RCK – Iskierki i Pa-Mar-Sze.

Wielu widzów zgromadził pokaz strzyżenia i pielęgnacji psów przygotowany przez Magdalenę Gronostaj. Oblegane były też kawiarenka, stoisko gastronomiczne oraz punkt pomiaru ciśnienia i cukru we krwi. Ale największą atrakcją były piękne i zadbane czworonogi, które przyprowadzili ze sobą rogoźnianie. Jednym z najciekawszych wydarzeń był konkurs psich piękności, do którego przystąpiło 26 psów. Wśród małych piesków zwyciężył wielorasowiec Milk Remigiusza Grzechowiaka z Garbatki, wśród średnich najpiękniejszy okazał się sznaucer Sara Nikoli Kopeć z Rogoźna, natomiast wśród psów dużych bernardyn Pyza należący do rogoźnianki Adriany Ptaszyńskiej. Wielu uczestników przyciągnęły też związane z tematyką święta konkursy artystyczne.

W konkursie plastycznym wśród przedszkolaków zwyciężył Mateusz Kamiński, w kategorii szkół podstawowych wyróżniono pracę Jakuba Grobelnego z Budziszewka, natomiast wśród gimnazjalistów wygrała Dominika Nowacka. Z kolei w konkursie literackim pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Michał Stachelek z SP2 oraz Natalia Ziółkowska z G1. W konkursie fotograficznym pierwsze miejsca przyznano Aleksandrze Matoga z SP3, Weronice Strzykała z G1 oraz Magdalenie Bińczyk z zespołu szkół Cegielskiego. Dzięki wielkiemu sercu uczniów rogozińskich szkół oraz licznych sponsorów w trakcie dnia zwierząt udało się zebrać 400 kg karmy, która została przekazana schronisku Azorek w Obornikach.

Podobne artykuły