Spartanki liderem

OBORNIKI. Wysokim zwycięstwem Sparty  26:11 zakończył się kolejny mecz I ligi piłki ręcznej kobiet.Oborniczanki podejmowały akademiczki z Lublina. Mecz od początku toczył się pod dyktando spartanek które z minuty na minutę powiększały swoja przewagę, schodząc na przerwę z 9 punktową przewagą 16:7.

Podobna sytuacja miała miejsce po przerwie. Były momenty przestoju, ale z minuty na minutę zespół Sparty powiększał przewagę bramkową, doprowadzając ostatecznie do 15-bramkowej przewagi. Tak wysokie zwycięstwo zaowocowało pozycją lidera tabeli.

– Przeciwnik nie okazał się wymagający, były momenty przestoju i chaotycznej gry.  Chcąc walczyć na ligowym szczycie w kolejnych meczach musimy być bardziej skoncentrowani przez cały mecz. Brawa dla dziewczyn, bo jeszcze nigdy w tej fazie rozgrywek nie byliśmy liderem tabeli. Chcemy swoją postawą rewanżować się za pomoc która otrzymujemy od firm i instytucji które nas wspierają –  komentował po zakończeniu spotkania trener szczypiornistek Tomasz Konitz

Bramki dla Sparty zdobyły: Gładecka 8, Polanowska 4, Celka 4, Linkowska 3, Cieśla 2, Niedzielska2, Filoda 1, Wasiak 1, Nowak 1.

Podobne artykuły