Mieszkańcy Lulina protestują

LULIN. Mieszkańcy Lulina zdecydowali się na protest skierowany przeciwko władzom gminy Oborniki w obronie miejscowego klubu piłkarskiego Tęcza. Zebrali się na boisku piłkarskim, aby podpisać oficjalną petycję i dać wyraz swoim emocjom.

– Gmina o nas pamięta tylko jak się zbliżają wybory. Naobiecują cudów niewidów. A później klapa. Dostaniemy 4 tysięcy złotych i do następnych wyborów. Wspominają, że na obchodach 30-lecia klubu wiceburmistrz Woszczyk obiecał dodatkowe wsparcie, ale skończyło się na słowach.

W roku 2012 A-klasowy klub z Lulina otrzymał dofinansowanie wysokości 12 tysięcy złotych. Grający w tej samej klasie i grupie klub z Objezierza dostał 39 tys. zł. Kwot, które wydano na Spartę Oborniki nie warto tu nawet przytaczać, gdyż są o wiele większe. – Czujemy się dyskryminowani – mówią lulinianie i wypominają władzom, że powstają nowe boiska w Obornikach, że na boisko w Objezierzu pójdą już niedługo znaczne pieniądze, ale o ich wsi władze zdają się zapominać.

– Znowu przy okazji następnych wyborów obiecają nam wsparcie, ale słowa nie dotrzymają. W gminie Oborniki nierówno traktuje się kluby sportowe – twierdzą w Lulinie.

Podobne artykuły