Dzień nauczyciela

POŁAJEWO. Piątek 12 października upłynął społeczności szkolnej podstawówki pod znakiem świętowania Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości i pracowników obsługi.

Prowadząca uroczystość para uczniów powitała serdecznie zgromadzonych, a następnie wprowadziła w część artystyczną przygotowaną przez ich kolegów i koleżanki. W opracowanym wspólnie z wychowawcami na tę okoliczność programie można było obejrzeć  realia lekcji w szkole podstawowej. Nie zabrakło okolicznościowych piosenek oraz tańców w wykonaniu szkolnej grupy marżonetek. Zabawne w wykonaniu uczniów były scenki rodzajowe z życia szkoły z przysłowiowym Jasiem w roli głównej, okraszone dużą dawką subtelnego humoru.

Po występach dzieci głos zabrała dyrektor placówki Lucyna Stolcman. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali poproszeni o wyjście na środek i nagrodzeni. Dzieci obdarowały nauczycieli i gości kwiatkami, zaś szczególną niespodziankę przygotowano dla przybyłych nielicznie na uroczystość emerytowanych pracowników szkoły podstawowej. Wieloletni dyrektor połajewskiej podstawówki Zdzisław Mazur, zasłużona polonistka Danuta Mazur, nauczycielka matematyki Bronisława Kalupa, nauczyciel języka rosyjskiego Bogdan Garstecki, nauczycielka przedmiotów ścisłych Teresa Plesiak oraz pracownik obsługi Janina Niklewicz otrzymali z rąk obecnej dyrektor Stolcman upominki wykonane przez uczniów, którzy niejednokrotnie są wnukami tych, których obdarowani pamiętają z czasów swojej pracy. Świeczniki wykonane w technice decoupage’u były bardzo trafionym prezentem na jesienny czas.  Warto wspomnieć, że upominki powstały w ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w szkole od września.

Na zakończenie apelu uczniowie odśpiewali swoim opiekunom żywiołowe sto lat, a gości zaproszono do stołówki na kawę. Przy ciastach domowych wypieków miło było posłuchać wspomnień z dawnych szkolnych lat tych, którzy edukację i jej problemy znają od podszewki.      

Podobne artykuły