Dlaczego pan kłamie, panie burmistrzu?

OBORNIKI.  – Dlaczego pan kłamie, panie burmistrzu? – zapytał, retorycznie raczej, radny Andrzej Ilski wiceburmistrza Woszczyka. Kłamstwo było związane z monstrualnie drogimi ogłoszeniami umieszczanymi przez gminę w prywatnej gazetce wydawanej przez gołaszyńskiego Pismaka. Władze gminy ogłosiły sprzedaż działek w „Głosie” płacąc za nie całkiem rozsądną cenę. Nieco wcześniej takie samo ogłoszenie ukazało się jednak we wspomnianej gazetce Pismaka a gmina zapłaciła za nie ok. 5000 złotych.

Wyjaśniający to wiceburmistrz twierdził, że „Głos” spartaczył ogłoszenie tak, że było nieczytelne, wiec trzeba je było powtórzyć w Pismaku. Ilski zauważył, że to właśnie w Pismaku ukazało się przed „Głosem”, więc wiceburmistrz minął się z prawdą. Tu po raz pierwszy Ilski publicznie zarzucił Woszczykowi kłamstwo. 

Ten obiecał rzecz całą zbadać i oświadczył – ta gazeta więcej nie dostanie od nas ogłoszeń. Długo nie trwało a „ta gazeta” znów dostała ogłoszenie, za które gmina zapłaciła tym razem ponad 1000 złotych. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Ilski zarzucił więc Woszczykowi publicznie kolejne kłamstwo związane ze złamaniem złożonej wcześniej obietnicy.

Wiceburmistrz przełknął oskarżenie całkiem gładko. Za to Ilski długo nie krył swego oburzenia, bo jest człowiekiem prawym i sądzi zapewne, że wszyscy powinni być tacy jak on.

Podobne artykuły