Uczennica odurzona amfetaminą

ROGOŹNO. W minionym tygodniu policja musiała interweniować po tym, jak w Gimnazjum nr 2 jedna z nieletnich uczennic przyszła na lekcję odurzona narkotykami. Dziewczynka na lekcjach zachowywało się dziwnie, na przerwach chodziła chwiejnym krokiem, nie odzywała się i zaczepiała prowokacyjnie kolegów. Zwróciło to uwagę pedagogów, którzy myśląc z początku, że dziewczynka jest pod wpływem alkoholu wezwali policję. 

Mundurowi najpierw przeprowadzili badania alkomatem, które nie wykazało dużego stężenia alkoholu we krwi uczennicy. Zdecydowali się więc na badanie śliny na obecność narkotyków. Test był pozytywny. 

Wstępne testy wykazały, że uczennica brała amfetaminę, najpopularniejszy po marihuanie narkotyk wśród młodzieży w mieście. Rogozińska policja prowadzi śledztwo, które ma wykazać, skąd dziewczynka wzięła narkotyki. Jej sprawa zostanie przekazana do sądu dla nieletnich.

Okazało się, ze owa uczennica nie kształciła się w gimnazjum nr 2, lecz w zespole szkół Agrobiznesu. Jej klasa znajduje się w tym samym budynku co gimnazjum i budzi to uzasadniony niepokój dyrektor tej szkoły, która ma nadzieje, że dilerzy zostaną wykryci. Przypomnijmy, że na mocy ostro krytykowanej decyzji starostwa, w jednym budynku znalazły się dwie dyrekcje i trzy szkoły. 

Jak w wyniku śledztwa wyjaśniły policja i prokuratura, 16-letnia Marlena jest uczennicą szkoły Agrobiznesu. Nauczyciele zauważyli jej dziwne zachowanie podczas lekcji WF-u, w sali gimnastycznej przy ul. Kościuszki. Wezwana została policja, która na podstawie badań stwierdziła, że dziewczynka znajduje się pod wpływem amfetaminy.

Podobne artykuły