Sparta – Mosina 1:0

OBORNIKI. Determinacja, walka przez 90 minut gol zdobyty w 88 min. meczu i cenne trzy punkty. Tak w skrócie można podsumować sobotnie spotkanie piłkarzy Sparty Oborniki, którzy pokonali 1920 Mosinę. Mecz odważnie rozpoczęli goście, którzy już w 1 min. spotkania wykorzystali nieporozumienie gospodarzy i wywalczyli rzut rożny. Odpowiedź Sparty była jednak natychmiastowa i w 2 min. Maciejewski zagrał do środka piłkę do której dobiegł Kaźmierczak i wywalczył rzut rożny. Do końca pierwszej połowy oba zespoły walczą, jednak nie potrafią stworzyć sobie sytuacji bramkowych. 

Drugą połowę odważnie rozpoczęli zawodnicy Sparty. Bardzo emocjonujące było ostatni dwadzieścia minut meczu, bowiem obie drużyny widząc że mecz jest bardzo wyrównany, postawiły wszystko na jedną kartę chcąc zdobyć zwycięską bramkę. W 84 min. goście przeprowadzili groźną kontrę, jednak strzał na bramkę obronił Wosicki. Minutę później odpowiedziała Sparta, jednak dośrodkowanie Prybińskiego było niedokładne. W 88 min. Sparta przeprowadziła akcję która dała jej trzy punkty. Do podania Brauzy doszedł Michałowski, który minął zwodem obrońcę w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Mosina próbowała wyrównać jednak Sparta do końca kontrolowała przebieg spotkania i nie dała sobie wyrwać wygranej. 

Skład Sparty: Wosicki – Daniel, Siemiński, Radziwołek, Macicjewski, Lizewicz (60 min. Michałowski), Brauza, Bejma (82 min Panowicz), Paździerski, Kaźmierczak ( 69 min. Napierała), Bukowski (63 min. Prybiński).

Podobne artykuły