Bujanie o bezrobociu

OBORNIKI. Niedawno gościem Ryszarda Sławińskiego z Forum Samorządowego w TV Wielkopolska był burmistrz Tomasz Szrama. Zapytany o to ile wynosi w Obornikach bezrobocie odparł bez zastanowienia: dzisiaj akurat otrzymałem informację, że bezrobotnych oborniczan jest około 600, a trwale bezrobotnych prawie pięciuset. Każdy, kto obejrzał ów wywiad musiał się zastanowić, dlaczego w gminie nie ma pracy, skoro bezrobocie jest tak znikome. 

Sprawdził to kilka dni później radny Damian Bukowski prosząc w czasie sesji rady miejskiej starostę Okpisza o zweryfikowanie słów burmistrza. Andrzej Okpisz sprawdził i oświadczył: bezrobotnych w Obornikach było na koniec września 1431 osób. 

Dlaczego Szrama minął się z prawdą – co potwierdził wicestarosta – prawie trzykrotnie zaniżając bezrobocie? Gdyby powiedział prawdę, nic by się przecież nie stało. Jeżeli nie wiedział, to po co to stwierdzenie „akurat otrzymałem informację”? – Każde kłamstwo ma krótkie nogi – chciałoby się zacytować przysłowie panu burmistrzowi, ale wtedy może się obrazić i przestać odzywać nawet do Ryszarda Sławińskiego.

Podobne artykuły