Famuła reaktywacja

GMINA OBORNIKI. Po raz czwarty miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się w niedzielę, 23 września na rajdzie rodzinnym Famuła organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej. 

Piękny, bo słoneczny, choć może trochę chłodny dzień sprzyjał rodzinnemu, aktywnemu wypoczynkowi. Rajdowicze oprócz zwiedzania ciekawych miejsc mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i sprawnością fizyczną. Na starcie był test antyalkoholowy. Potem kierowcy pokazali na torze nauki jazdy jak potrafią prowadzić swój pojazd. 

Na trasie spotkali wypadek drogowy a ratownicy ZHP sprawdzali przy okazji umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. „Maniewianka” przy akompaniamencie swego akordeonu sprawdziła talenty wokalne załogi a obok przypominano jak się „trze pyry na plyndze”. W Maniewie nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych dla dzieci. Najmłodsi tez mieli swój udział w zdobywaniu punktów dla załogi. W Świerkówkach ujawnili swą wiedzę motoryzacyjną a w Wargowie zajadali się plyndzkami” w sześciu smakach przygotowanymi przez Gospodarne Wargowianki. 

W Lulinie miał miejsce sprawdzian trzeźwości – slalom w alkogoglach i taczką z workiem ziemniaków. U państwa Rembowskich rozpoznawali smaki soków, a u państwa Najdków w Żukowie podziwiano stare maszyny rolnicze racząc się kompotem z dyni. W Objezierzu rajdowicze rzucali piłki do kosza i popisywali się wiedzą o Mickiewiczu oraz parku objezierskim. U państwa Hofmanów ustalali, jakie rośliny ozdobne hodują. Jadąc pletli wianki i tworzyli bukiety z polnych roślin. A przed metą wymiana koła. Po zjedzeniu pysznej grochówki i kiełbasek z ogniska, obejrzeli pokaz działania poduszek samochodowych. 

Rajd wygrała ostatecznie załoga Jarek Pietz i Jakub Nochowicz. Drugie miejsce zajęła rodzina Andrzeja Banaszkiewicza a trzecie rodzina Andrzeja Krystkowiaka. Najmłodszy uczestnikiem rajdu był Szymon Pyssa a najstarszą Elżbieta Łaszczewska. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez szczodrych sponsorów.                                                   

Podobne artykuły