Udany start w nowej I lidze

OBORNIKI. W minioną sobotę swoje rozgrywki rozpoczęły piłkarki ręczne obornickiej Sparty. Rywalem spartanek był beniaminek pierwszej ligi Tor Dobrzeń Wielki. Po wyrównanym początku spotkania, pod koniec pierwszej połowy oborniczanki zdobyły cztero bramkową przewagę i z wynikiem 14:10 schodziły do szatni. Po przerwie, dobrze grając przede wszystkim w obronie, kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie wygrały 25:21.

– Bardzo obawialiśmy się tego pierwszego meczu. Przeciwnik mimo, że jest beniaminkiem wzmocnił się przed sezonem kilkoma zawodniczkami mającymi w swej karierze występy w ekstralidze. Cieszę się z tego zwycięstwa i optymistycznie patrzę na rozwój wydarzeń w tym sezonie. Przypomnę, że w tym sezonie nastąpiła reorganizacja pierwszej ligi. Jest jedna ogólnopolska, i z wyjątkiem może jednego lub dwóch zespołów, pozostałe prezentują wyrównany poziom gry. Dzisiejszy przeciwnik był wymagający i pierwszy sprawdzian zdaliśmy uzyskując dwa punkty. Dziękujemy kibicom za liczny udział i wsparcie nas podczas meczu. Postaramy się w tym sezonie dostarczyć duża dawkę sportowych emocji. Bądźcie z nami – potrzebujemy waszego wsparcia, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Gramy dla Obornik i godnie chcemy reprezentować nasze miasto – powiedział po meczu trener Tomasz Konitz

Kolejny mecz spartanki rozegrają w Warszawie. Natomiast w Obornikach wystąpią  w sobotę 13 października o godz. 16.30 w hali sportowej OCS Oborniki. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

SKF Sparta Oborniki – LKS Tor Dobrzeń Wielki 25-21 (14-10 ).

Bramki dla Sparty: Kochańska ,Celka 6, Gładecka 5, Filoda 3, Wasiak 3, Borkowska 3, Linkowska 2, Cieśla 1, Nowak 1, Polanowska 1, Niedzielska.

Podobne artykuły