Straż miejska edukuje dzieci

OBORNIKI. Straż Miejska rozpoczęła akcję profilaktyczną dla dzieci w wieku szkolnym. Za sprawą gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych komenda uzyskała „Drogowe Miasteczko” – kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego. 

W minionym tygodniu w obornickiej świetlicy terapeutyczno-wychowawczej „Promyczek” strażniczka Monika Siedlewska  prezentowała w rozrywkowy sposób zasady ruchu drogowego. Dzieci najpierw poznały teorię a następnie wprowadziły nabyta wiedzę w praktyce. Założyły odblaskowe kamizelki i wcieliły się w kierowców, oraz pieszych na makiecie drogi. – Bawiliśmy się świetnie, dzieci miały dużo frajdy. Wprawdzie doszło do kilku kolizji, ale poradziliśmy sobie z nimi z uśmiechem.

Spory drogowe również rozwiązywał jeden z młodych uczestników zajęć, który wcielił się w rolę policjanta. Po ponad godzinie edukacyjnej zabawy dzieci z umysłami pełnymi nowej wiedzy pożegnały się z sympatyczną strażniczką. 

Nie jest to jednak koniec akcji. – Zgodnie z przepisami Kodeksu Ruchu Drogowego, dzieci mają prawo do samodzielnego poruszania się po drogach publicznych już od siódmego roku życia. Okazuje się jednak, że nie wszyscy siedmiolatkowie przygotowani są do uczestnictwa w ruchu drogowym. W ramach organizowanej akcji przygotowującej najmłodszych do bezpiecznego poruszania się po drogach komenda straży miejskiej prowadzi zajęcia o charakterze informacyjnym i edukacyjnym w świetlicach opiekuńczo-wychowawczych. W przyszłości pragniemy prowadzić zajęcia z dziećmi w przedszkolach oraz w najmłodszych klasach szkół podstawowych na terenie naszej gminy – powiedział nam komendant straży miejskiej Jacek Klawiter. Już teraz wiele szkół zdeklarowało chęć uczestniczenia w akcji.

Podobne artykuły