Sparta Oborniki – Tarnowo Podgórne 1:1

OBORNIKI. Bramka Mariusza Szyszki zdobyta w 40 minucie meczu, nie wystarczyła aby trzy punkty w meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne zostały w Obornikach. Po błędzie w 51 min. i wielu nie wykorzystanych sytuacjach oborniczanie zremisowali 1:1 z rywalem z Tarnowa.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie w wykonaniu obu zespołów, jednak więcej okazji potrafili sobie strwożyć oborniczanie. W 13 min. przed szansą zdobycie bramki stanął Mariusz Szyszka, jednak jego strzał obronił bramkarz, a dobitka Paździerskiego zakończyła się tylko rzutem rożnym. W 14 min. po rzucie rożnym bramkarza gości mógł pokonać Maciejewski, jednak jego strzał głową obronił golkiper z Tarnowa. W 20 min. groźną kontrę przeprowadzili goście, jednak akcja zakończyła się rzutem rożnym. W 24 min. na bramkę Tarnovii uderza ponownie Szyszka, jednak znów górą jest bramkarz gości. W 40 min. Sparta obejmuje prowadzenie. Po faulu na Bejmie sędzia dyktuje rzut wolny z boku pola karnego. Do wrzuconej w jedenastkę piłki najwyżej skacze Szyszka i strzałem głową pokonuje bramkarza gości. W 42 min. Sparta powinna prowadzić 2:0. Po akcji Cyranka z Szyszką do piłki dobiegł Paździerski, jednak jego strzał był bardzo niecelny. 

Druga połowa rozpoczyna się od ataków gości, którzy w 51 min. doprowadzili do wyrównania. Tym razem goście wykonywali rzut wolny z bocznej strony boiska tuż przy linii bramkowej. Do dośrodkowanej w pole karne piłki wyskoczył bramkarz Sparty, jednak piłka poleciał tuż nad jego dłonią, a przy pasywnej postawie obrony do piłki wyskoczył napastnik Tarnovii i umieścił piłkę w siatce. W 56 min. kolejną groźną akcję przeprowadzili goście, jednak prostopadłą piłkę zagraną w pole karne z drugiej linii wybił Wosicki. W 58 min. Michałowski mija kilku zawodników Tarnovii, wbiega w pole karne jednak oddaje zbyt słaby strzał, aby pokonać bramkarza gości. Im bliżej końcowych minut sobotniego spotkania tym więcej niedokładnych podań piłkarzy Sparty, którzy chcieli zdobyć zwycięską bramkę, jednak nie potrafili skutecznie zakończyć przygotowywanych sytuacji. W 93 min. bohaterem spotkania mógł zostać Mariusz Szyszka, który dostał dobre podanie w pole karne od Brauzy, który biegnąc z piłką przez pół boiska zostawił za plecami kilku zawodników Tarnovii. Napastnik Sparty zamiast uderzyć mocno po ziemi, oddał zbyt słaby strzał, a tuż po nim sędzia główny sobotniego spotkania, zakończył mecz. 

Skład Sparty: Wosicki – Panowicz, Muszyński, Siemiński, Maciejewski, Daniel (69 min. Lizewicz), Cyranek (76 min. Prybiński), Paździerski (46 min Michałowski), Brauza, Bejma (61 min. Bukowski), Szyszka. Bramka dla Sparty: 40 min. Szyszka  1:0. Żółte kartki dla Sparty: Maciejewski, Siemiński, Michałowski.

Podobne artykuły