Powiatowy turniej wsi

KAROLEWO. Miejscowe boisko wiejskie było areną dla tegorocznego powiatowego turnieju wsi, który odbył się w niedzielę 16 września. W turnieju miało wstępnie wystartować sześć sołectw, po dwa z każdej gminy, ale jedna z obornickich drużyn nie dojechała i ostatecznie wystartowało pięć zespołów: Gościejewo i Budziszewko (gmina Rogoźno),  Ryczywół i Gorzewo (gmina Ryczywół) oraz Kiszewo (gmina Oborniki).

Walka od początku była wyrównana i zacięta, a liczni kibice posileni pyszną grochówką z kotła i kiełbaską z rusztu, ochoczo zagrzewali swoje drużyny do rywalizacji. Wśród zadań sportowych, jakie przygotowano dla zawodników, nie zabrakło zarówno konkurencji siłowych, jak i sprawnościowych. Najciekawsze było rodeo, czyli ujeżdżanie byka. Startowały w nim panie, które miały za zadanie jak najdłużej utrzymać się w siodle. Zawodnicy rywalizowali także w rzucie oponą samochodową  i panowaniu nad ładowaczem. Sołtysi mogli zmierzyć się w strzelaniu z wiatrówki. Prawdziwa walka rozegrała się podczas wybitnie męskiej konkurencji czyli biegu farmera. Jej uczestnicy niosąc po dwa 20-litrowe pojemniki z wodą musieli pokonać niełatwy tor przeszkód.

Po podliczeniu punktów wręczono puchary. Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Gorzewo (29 pkt.), na drugim – z tą samą ilością punktów, ale mniejszą ilością pierwszych lokat w poszczególnych konkurencjach, uplasowało się Gościejewo, a trzecie miejsce zajęła druga z ekip gminy Rogoźno reprezentująca Budziszewko (28 pkt.). Czwarty był Ryczywół (19 pkt.), a piąte Kiszewo (15 pkt.). Całe wydarzenie sprawnie poprowadził Piotr Szturmiński. Rywalizujące reprezentacje sołectw odwiedzili burmistrz Janus i wójt Gacek. Sołectwo Kiszewo nie mogło niestety liczyć na doping ze strony swego włodarza, gdyż burmistrz Szrama zwyczajowo nie przybył. Nagrody zwycięskim zespołom wręczył wicestarosta Okpisz.

Podobne artykuły