Inauguracja sezonu młodych szczypiornistów

OBORNIKI. Pracowicie zaczęli sezon juniorzy i juniorzy młodsi SKF Sparta. Inauguracyjne spotkanie w lidze juniorów odbyło się w środę. Przeciwnikiem była Polonia Środa. Spotkanie od początku do końca odbywało się pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie, ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności, 38:18. 

O meczu szybko trzeba było zapomnieć ponieważ dwa dni później juniorzy młodsi i juniorzy rozgrywali swoje mecze w Kaliszu. Jako pierwsi swój mecz rozegrali juniorzy młodsi, po nerwowym początku poradzili sobie z przeciwnikiem bez większych problemów. Dobrą dyspozycją w tym meczu popisał się Hubert Narożny, zdobywca 18 bramek. 

Zawody zakończyły się wynikiem 28:21.  Wieczorem do rywalizacji stanęli juniorzy. Mecz okazał się gratką miłośników piłki ręcznej, licznie przybyła na ten mecz kaliska publiczność, wraz z trenerem I drużyny Szczypiorna Kalisz, Bruno Budrewiczem oklaskiwała świetne zagrania młodych adeptów piłki ręcznej. Niestety dla podopiecznych Marka Arciszewskiego, mecz zakończył się porażką 29:26. – Sukces w dwumeczu tylko połowiczny, nie robimy jednak z tego powodu dramatu. Jesteśmy na etapie przygotowań tych dwóch zespołów  do ligi juniorskiej w przyszłym roku. W bieżącym sezonie  gramy z zawodnikami starszymi i bardziej od wyniku liczą się postępy  w szkoleniu.  Gra fragmentami naprawdę była zadowalająca, technicznie oba zespoły prezentują wysokie umiejętności. Więcej na dzień dzisiejszy nie mogę wymagać od swoich podopiecznych – skomentował grę trener oborniczan. 

Z Kalisza, jeden dzień przerwy i juniorzy młodsi już grali w Wolsztynie. W sobotnie przedpołudnie nie było jednak widać zmęczenia u zawodników SKF Sparta. Gładko pokonali Wolsztyniaka 38:21 i już czekają na kolejnego rywala. A już w środę o godzinie 16 juniorzy podejmują Hagard Strzałkowo, w sobotę juniorzy młodsi o godzinie 12 zmierzą się z Tęczą Kościan. Obydwa mecze w hali OCS przy ul. Obrzyckiej.  Serdecznie zapraszamy.

W składzie SKF Sparta wystąpili: Jan Okpisz, Piotr Myszkowski, Kamil Haraj, Artur Klopsteg, Sebastian Kustoń, Dawid Tepper, Jonasz Ratajczak, Jakub Wojtasiak, Michał Eitner, Hubert Naroży, Szymon Ratajczak, Patryk Sztuba, Paweł Rybarczyk, Jan Surma, Adrian Wosicki, Marek Szymkowiak, Patryk Gryziński, Wojciech Zaczkiewicz, Klaudiusz Goman, Filip Matuszak, Konrad Steinke, Maciej Wiśniewski.

Podobne artykuły