Europejski sołtys w Owczegłowach

KAROLEWO. Podczas powiatowego turnieju wsi ogłoszono wyniki III edycji konkursu dla sołtysów powiatu obornickiego „Sołtys na miarę Europy” organizowanego przez biuro europosła Marka Siwca i obornickie starostwo. Laureatami zostali najbardziej aktywni sołtysi, którzy w minionym roku wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojego sołectwa. 

Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Krystyna Gromanowska, sołtys sołectwa Owczegłowy i za razem prezes bardzo aktywnie działającego Stowarzyszenia "Baranek". Oprócz otrzymania dyplomu i statuetki, laureatka pojedzie na kilkudniową wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez europosła Siwca. Drugie miejsce zdobyła Bożena Kubiatowicz z Pacholewa, a trzecie Marzena Otolińska z Radomia. 

Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali Marian Michałowski z Zawad, Bartosz Perlicjan z Jaracza, Henryk Karaś z Prusiec, Stanisław Pakuła z Bąbina i Hipolit Kowalski ze Ślepuchowa. Z kolei tytuł sołtysa seniora zdobył Józef Przychodny z Kiszewka, który swoją funkcję pełni od 54 lat. Nagrody oraz gratulacje wręczyli asystent Siwca Krzysztof Chyży i wicestarosta Okpisz. Wszystkim wyróżnionym sołtysom gratulujemy.

Podobne artykuły